Sendikamız

Deva birsen Diyanet vakıf görevlilerinin birlği sendikası
Yeni kurulan bir sendikayız, Diyanet mensuplarına bağlı kurulan sendikaların sayıları her geçen gün artmaktadır. Bunu bir hizmet bir bayrak yarışı ve rahmet vesilesi görmekteyiz.
Hizmet eden, hizmet veren, tüm sendikalara, sendikalı kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.
Sendikalar mensubu bulunduğu kurumlardaki üyelerinin hak ve menfaatlerini iyileştirmek için mücadele ederler, diyanet teşkilatımızdaki din görevlileri camilerde kuran kurslarında din eğitim merkezlerinde daire personelleri toplumumuzun dini açıdan bilgilenmelerini sağlamak manevi alanda yetiştirilmelerini esas almaktadırlar.
Bu kurumlarda hizmet veren, imam, müezzin ve kuran kursu öğretmenlerimiz toplumumuza din eğitimi veren gönül elçilerimizdir.
Bizlerin görevleri, beşikten mezara kadar devam etmektedir.
Din görevlisi camisinin ve kuran kursunun daimi eğitim elçisidir. Mihrapta imamı, Kürsüde vaizi, Mimberde hatibi, Kuran Kursunda Kuran eğitimi veren vefakar, hizmet gönüllüsüdür.
Deva Birsen Diyanet ve Vakıf çalışanlarının hizmetçisi olan bir sendikadır. Deva Birsen yeryüzüne hakkın hakim olması için davası uğrunda ideallerinden taviz vermeyen bir sendikadır.
Kendi nefsini, Mümin kardeşine feda edebilen, ümmet ruhu olan peygamber sevdalılarının sendikasıdır.
İktisadi, İctimai, Siyasi, Ahlaı ve hukuku her alanda ben değil, biz olan milli ve manevi değerlere bağlı ahlak ve maneviyatçı bir sendikadır.
Neden Biz?
Sadece üyelerimizn değil, tüm personelimizin hak ve menfaatlerini, hak ölçüleri doğrultusunda ilkeli, hakkı üstün tutan, hak alınmaz verilir, ilkesini prensip edinen bir sendikadır.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN